מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

ארצות
זהו משחק שלוקחים אולר ומציירים על האדמה עיגול ומחלקים אותו לחצי חצי אחד של מישהו והחצי השני הוא של המשתתף השני כל אחד בתורו זורק את האולר לחלק של השני איפה שהאולר נחת מציירים קו והחלק הזה הולך למתמודד שזרק את האולר המנצח הוא זה "שכבש" את כל החלק של המתמודד השני.
מתוך: רינה בראונשטיין
ארצות
משחק חוץ שסבא שלי וחברים שלו שיחקו בילדותם. במשחק זורקים אבן ומסמנים ארצות
מתוך: מהילדות לבגרות
ארקדי גאידר
ארקדי גאידר הוא שם עט של ארקדי פטרוביץ' גוליקוב (21 בינואר 1904 - 26 באוקטובר 1941), סופר ילדים סובייטי.
מתוך: איך הכל התחיל?
ארקטיקה
האזור הארקטי הוא אזור מסביב לקוטב הצפוני של כדור הארץ. האזור הארקטי כולל את אוקיינוס הקרח הצפוני (האוקיינוס הארקטי) וחלקים מקנדה, מגרינלנד, מרוסיה, מארצות הברית (אלסקה), מאיסלנד, מנורבגיה, משבדיה ומפינלנד. מקור המילה "ארקטי" ביוונית: "ארקטוס", שמשמעותו דוב. הסיבה למקור זה הוא מיקום הקונסטלציה "הדובה הגדולה" מעל לאזור הארקטי.
מתוך: בעלי אלכסנדר אזרוחי
אש ידידותית
ירי דו צדדי ירי כוחותינו על כוחותינו
מתוך: הפציעה בעזה
אש לילה
א"ש (=אימוני שדה) הלילה מהווה חוויה משמעותית ומרגשת מאוד עבור החניכים בשל היותו ייחודי ומאתגר - הוא מתקיים בשעות החושך ומשלב אלמנטים של פחד ומסתורין.
מתוך: את רוב שעות הפנאי "בילינו" ברחוב
אשדוד
אַשְׁדּוֹד היא עיר במחוז הדרום והשישית בגודל אוכלוסייתה בישראל. נוסדה כמועצה מקומית ב-1956 והוכרזה כעיר ב-1968. העיר שוכנת לחופו של הים התיכון במישור החוף הדרומי, מדרום ליבנה, מצפון לאשקלון וממערב לגן-יבנה. בשטחה זורם נחל לכיש. ויקיפדיה
מתוך: חצי צברית
אשדוד ים
אַשְׁדּוֹד יָם הייתה עיר נמל לחוף הים התיכון, שייסודה בתקופת הברזל. שרידיה נמצאים באתר הארכאולוגי בחוף הים הדרומי של העיר אשדוד המודרנית (מתוך ויקיפדיה)
מתוך: המורה הראשונה באשדוד
אשדוד ים
שמה המקורי של אשדוד. ראש העיר הראשון, רוברט חיים, החליט לשנות את שמה ל"אשדוד" בגלל הדימיון ל"שדות ים"
מתוך: ראש העיר הראשון של אשדוד
אשדוד ים
אַשְׁדּוֹד יָם הייתה עיר נמל לחוף הים התיכון, שייסודה בתקופת הברזל. שרידיה נמצאים באתר הארכאולוגי בחוף הים הדרומי של העיר אשדוד המודרנית. האתר מצוי כ-5 ק"מ צפונית לתל אשדוד, התל של אשדוד היבשתית (azotos mesogeios) - אחת מחמש ערי פלשתים. בין שתי ערים אלה, היה קשר של עיר יבשתית ועיר הנמל שלה, וההיסטוריה שלהן הייתה שלובה זו בזו לאורך מאות שנים.
מתוך: יוסף אביטן – סגן ראש עריית אשדוד – חלק ב