מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

ארגון אימהות עובדות
ארגון אימהות עובדות (אא"ע) הוא השם שניתן לסניפים שהפעילו את מעונות היום, ארגנו את המתנדבות והעובדות במשק ביתן ועסקו בעבודה התנדבותית קהילתית בישובים השונים ברחבי הארץ.
מתוך: בעליית הגג של סבתא
ארגון בורוכוב
נוסד בשנת 1937 רב חברי הארגון יוצאי קיבוץ הכשרת בורוכוב בפולין. אשר החליטו להקים גרעין להתיישבות בצורת מושב שיוקם בעמק יזרעאל.
מתוך: זיכרונות אבי משה אלנברג וולאך
ארגון ג'וינט
ארגון הפועל להצלת יהודים שנמצאים תחת איום או סכנה
מתוך: סיפור העליה שלי
ארגון גוינט
ארגון גוינט הוא ארגון שנעשה בשביל להגן על היהודים .
מתוך: שמינית של לחם
ארגון גורדוניה
הסתדרות הנוער העממית חלוצית גורדוניה הייתה תנועת נוער ציונית-חלוצית שדגלה בערכי א"ד גורדון, ממובילי ערך העבודה העברית ודמות מופת ציונית: הגשמה, ציונות עובדת (עבודה עצמית) וחינוך האדם. גורדוניה הוקמה בגליציה בשנת 1925. היו לה סניפים בפולין, ליטא, לטביה, רומניה, סרביה, צרפת, אוקראינה, ישראל, ארגנטינה, ארצות הברית ואף תוניסיה. חבריה החלו לעלות ארצה בשנת 1929 - רובם במסגרת החלוץ.
מתוך: מה קרה למחליקיים של סבא
ארגון האומות המאוחדות
האומות המאוחדות או האו"ם הוא ארגון בינלאומי שמטרותיו המוצהרות הן להקל על שיתוף הפעולה בענייני החוק הבינלאומי, הביטחון הבינלאומי, התפתחות כלכלית, התקדמות חברתית, זכויות האדם והשגת שלום עולמי.
מתוך: המאורעות בשנת 1947-8 מעיניה של רותי כילדה
ארגון האצ"ל
הארגון הצבאי הלאומי בארץ ישראל ובראשי - תיבות- אצ"ל. היה ארגון צבאי מחתרתי עברי, שנוסד בירושלים, בשנת 1931. הארגון הוקם על ידי מפקדים שפרשו מארגון "ההגנה", בשל דרישתם לפעולה נחרצת נגד התוקפנות הערבית של אותם ימים, בעיקר זו של מאורעות תרפ"ט. מרבית אנשיו היו צעירים מתנועת הנוער הרוויזיוניסטית בית"ר. מטעמי חשאיות לא נהגו לקרוא לארגון בשמו כי אם "ההגנה" או "המעמד". אנשי הארגון הצטרפו לצה"ל עם הקמתו.
מתוך: סליק בעליית הגג
ארגון הבריחה
התארגנות ציונית, שהייתה אחראית להגירה הבלתי-חוקית של כשלוש מאות אלף ניצולי השואה לארץ ישראל בשלהי מלחמת העולם השנייה ולאחריה, בין השנים 1948-1944. ההמונים נדדו ממזרח אירופה למרכזה ולדרומה במגמה להגיע לארץ ישראל.
מתוך: זרקור על ילדותי בעת שליחות ציונית של אבי
ארגון הג'ויינט
זהו ארגון שבתקופת השואה פתח במבצע רחב לסייע לשארית הפליטה באירופה ולהעלאת יהודי היבשת לישראל. ארגון זה פועל עד היום.
מתוך: העלייה לארץ של רינה צוררו
ארגון הג'וינט
ארגון הפועל להצלת יהודים הנתונים תחת איום. הג'וינט מספק סעד לקהילות יהודיות במצוקה על ידי אספקת מזון, לבוש ותרופות לזקנים. פעילות חשובה נוספת של הג'וינט היא חידוש החיים והקהילות היהודיות, בעיקר במדינות ברית המועצות
מתוך: יתומים במלחמת העולם השניה
ארגון הג'וינט
הג'וינט (באנגלית: Joint או JDC), או בשמו המלא: American Jewish Joint Distribution Committee, הוא ארגון צדקה יהודי ציוני אמריקאי שנועד לסייע ליהודים באשר הם, ואף פועל לחדש את חיי הקהילה היהודית ברחבי העולם.
מתוך: סיפור גדול משפחה קטנה
ארגון הג'וינט
ארגון צדקה יהודי אמריקאי שנועד לסייע ליהודים באשר הם. הוקם ב-27 בנובמבר 1914 על ידי מיזוג שלושה ועדים לסיוע שהיו נפרדים עד אז. הג'וינט פועל להצלת יהודים הנתונים תחת איום.
מתוך: מסע ההישרדות של הוריי
ארגון הג'וינט
ארגון אמריקאי שדאג לפליטים במחנות גם מבחינה כלכלית וגם עד לעלייה לישראל.
מתוך: עליה והגשמה
ארגון הגוינט
ג'וינט או בשמו המלא: American Jewish Joint Distribution Committee, הוא ארגון צדקה יהודי אמריקאי שנועד לסייע ליהודים באשר הם. הוקם בט' בכסלו תרע"ה, 27 בנובמבר 1914 על ידי מיזוג שלושה ועדים לסיוע שהיו נפרדים עד אז
מתוך: זכרונות ילדות במעברת חדרה
ארגון הדסה
ארגון נשים ציוניות הדסה באמריקה. הדסה, הוא הארגון הציוני של נשות אמריקה, הוא הארגון היהודי הגדול ביותר וארגון הנשים הגדול ביותר בעולם. הארגון נוסד בשנת 1912 בניו- יורק, על ידי קבוצת נשים שבראשן עמדה הנרייטה סולד, אשר העלתה רעיון להפנות מאמצי נשים לטובת ציונות מעשית בתחום הרפואה בארץ ישראל
מתוך: אהבה של סבתא ברברה לישראל
ארגון ההגנה
ארגון ההגנה היה הארגון הצבאי הגדול והמרכזי של היישוב היהודי והתנועה הציונית בארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי, בין 1920 ל-1948, והיווה למעשה את התשתית להקמת צבא ההגנה לישראל עם הקמת המדינה.
מתוך: סיפור חיי יעקב חולי