מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

אנטישמיות
אַנְטִישֵׁמִיּוּת היא המונח המודרני לתיאור תופעה חברתית שלפני המאה ה-19 נודעה בשם שנאת יהודים או שנאת ישראל. הפירוש המילולי של המונח הוא "נגד השֵמִיִים", דהיינו שנאת כל בני הגזע השֵּׁמִי, אשר עמם נמנים בין היתר היהודים והערבים. ויקיפדיה
מתוך: ציונות ותעשייה
אנטישמיות
אַנְטִישֵׁמִיּוּת היא המונח המודרני לתיאור תופעה חברתית שלפני המאה ה-19 נודעה בשם שנאת יהודים או שנאת ישראל. הפירוש המילולי של המונח הוא "נגד השֵמִיִים", דהיינו שנאת כל בני הגזע השֵּׁמִי, אשר עמם נמנים בין היתר היהודים והערבים (על שמו של שם בן נח, על פי ההיסטוריוגרפיה המקראית). בפועל, המושג אנטישמיות משמש לציון שנאת יהודים בלבד, והוא מעולם לא שימש לציון שנאה כלפי עמים שמיים אחרים.
מתוך: התמודדות עם משברי החיים
אנטישמיות קשה
בנוסף למילות הגנאי "יהודי מלוכלך" קיבלתי מכות עד זב דם .
מתוך: אנטישמיות
אנטקיה
עיר הבירה של נפת האטיי שבחבל האטיי בטורקיה. העיר שוכנת על גדות נהר האורונטס בעמק אמוק ובקרבת שפכו לים התיכון. אנטקיה הוא שמה המודרני של העיר העתיקה אנטיוכיה שהוקמה בשנת 300 לפנה"ס על ידי סלאוקוס הראשון, ונהפכה בהמשך לבירתה המערבית של הממלכה הסלאוקית.
מתוך: אבי הררי
אנטרופולוג
אנתרופולוג הוא מדען העוסק בענף האנתרופולוגיה, קרי מדען החוקר את ההתנהגות האנושית בהקשרה התרבותי והחברתי.
מתוך: סבתא צפורה ברנר עובדת מצטיינת
אני בחרתי במושג שהיה משמעותי עבור סבתא שלי-הישרדות.
סבתא שלי סיפרה לי שהם היו צריכים לשרוד ולהסתפק במה שיש ולעשות הכול בעצמם,וזהו פירוש המילה בשבילה.
מתוך: העלייה של סבתי מאתיופיה
אניות מעפילים
עולים שעלו בצורה בלתי ליגאלית לארץ
מתוך: מסע בזמן
אנייה גלילה
נבנתה בשנת 1913 כספינת טיולים על הנהר הַדסון עבור חברת הרכבות האמריקנית. בשנת 1948 נרכשה בידי "צים" ושימשה, נושאת גייסות ושמה היה "דירקטור". יעודה בחברת "צים" - הבאת עולים.
מתוך: ההפלגה לארץ ישראל של יולנדה
אנייה גלילה
גלילה" הייתה אניית הנוסעים השלישית שנרכשה בידי "צים". היא נבנתה בשנת 1913 כספינת טיולים על הנהר הַדסון עבור חברת הרכבות האמריקנית. במלחמת העולם הראשונה עברה לידי צבא ארצות הברית שערך בה שיפורים, והיא שימשה נושאת גייסות. עם תום המלחמה חזרה לתפקידה המקורי כספינת טיולים.
מתוך: ילדותי ביפו