מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

סאו פאולו
סאוּ פאוּלוּ (בפורטוגזית: São Paulo) היא העיר הגדולה בברזיל והמאוכלסת ביותר ביבשות אמריקה, עם כ-12 מיליון תושבים בעיר וכ-21 מיליון במטרופולין. העיר היא בירת מדינת סאו פאולו, והיא המרכז הפיננסי, העסקי והתעשייתי החשוב ביותר באמריקה הלטינית.
מתוך: העלייה מברזיל לישראל
סאו פאולו
סאוּ פאוּלוּ (בפורטוגזית: São Paulo) היא העיר הגדולה בברזיל והמאוכלסת ביותר ביבשות אמריקה, עם כ-12 מיליון תושבים בעיר וכ-21 מיליון במטרופולין. העיר היא בירת מדינת סאו פאולו, והיא המרכז הפיננסי, העסקי והתעשייתי החשוב ביותר באמריקה הלטינית. ויקיפדיה
מתוך: געגועים למשפחה – הדודה האבודה ורגע הגילוי
סאו פאולו
סאוּ פאוּלוּ (בפורטוגזית: São Paulo) היא העיר הגדולה בברזיל והמאוכלסת ביותר ביבשות אמריקה, עם כ-11 מיליון תושבים. העיר היא בירת מדינת סאו פאולו, והיא המרכז הפיננסי, העסקי והתעשייתי החשוב ביותר באמריקה הלטינית.
מתוך: בזכות ההגרלה התאחדה המשפחה בברזיל סאו פאולו
סאו פאולו
העיר הגדולה בברזיל והמאוכלסת ביותר ביבשות אמריקה, עם כ-12 מיליון תושבים בעיר וכ-21 מיליון במטרופולין. העיר היא בירת מדינת סאו פאולו, והיא המרכז הפיננסי, העסקי והתעשייתי החשוב ביותר באמריקה הלטינית. הגיוון האתני בעיר הוא מהגדולים בתבל, הודות לגלי הגירה גדולים מכל העולם שנקלטו ונטמעו באוכלוסיית העיר. (ויקיפדיה)
מתוך: החיים בסאו פאולו
סאו פאולו
סאוּ פאוּלוּ (בפורטוגזית: S?o Paulo) היא העיר הגדולה בברזיל והמאוכלסת ביותר ביבשות אמריקה, עם כ-11 מיליון תושבים. העיר היא בירת מדינת סאו פאולו, והיא המרכז הפיננסי, העסקי והתעשייתי החשוב ביותר באמריקה הלטינית.
מתוך: הילדות המסובכת
סאו פאולו
היא העיר הגדולה בברזיל והמאוכלסת ביותר ביבשות אמריקה, עם כ-12 מיליון תושבים בעיר וכ-21 מיליון במטרופולין. העיר היא בירת מדינת סאו פאולו, והיא המרכז הפיננסי, העסקי והתעשייתי החשוב ביותר באמריקה הלטינית.
מתוך: עץ השורשים של סבתא שרה
סאו פולו
סאוּ פאוּלוּ (בפורטוגזית: s?o paulo) היא העיר הגדולה בברזיל והמאוכלסת ביותר ביבשות אמריקה, עם כ-11 מיליון תושבים. העיר היא בירת מדינת סאו פאולו, והיא המרכז הפיננסי, העסקי והתעשייתי החשוב ביותר באמריקה הלטינית.
מתוך: סיפורה של סבתי רבקה על גמנסיה העברית בתל אביב
סאונד מן
איש שאחראי על הסאונד בדברים כמו טלוויזיה, הצגות ועוד
מתוך: קאט, מצלמים!
סאטו מארה
סאטו מארה, היא עיר ברומניה באזור טרנסילבניה, בעלת אוכלוסייה של 115,142 תושבים. משמשת כעיר הבירה של מחוז סאטו מארה.
מתוך: הניצחון לדורות הבאים
סאטו מארה
סאטו מארה היא עיר ברומניה באזורטרנסילבניה, בעלת אוכלוסייה של 115,142 תושבים. משמשת כעיר הבירה של מחוז סאטו מארה. פירוש השם ברומנית הוא "הכפר הגדול".
מתוך: סיפור העלייה של תמר ספיר
סאטו מרה
סאטו מארה, היא עיר ברומניה באזור טרנסילבניה, בעלת אוכלוסייה של 115,142 תושבים. משמשת כעיר הבירה של מחוז סאטו מארה. פירוש השם ברומנית הוא "הכפר הגדול". ויקיפדיה
מתוך: ואלה הם חיי
סאטת
סטאת (בערבית: سطات, בברברית: ⵙⵟⵟⴰⵟ) היא עיר במרוקו שנמצאת בין בירת המדינה רבאט לבין מרקש, ובערך שעה נסיעה מהעיר קזבלנקה. השם "סטאת" כנראה נובע משמו של שבט ברברי שהתיישב במקום.
מתוך: העלייה לארץ ישראל מסטאת שבמרוקו
סאלח שבתי
סרט קולנוע קומי ישראלי בבימויו של אפרים קישון ובכיכובו של חיים טופול שיצא בשנת 1964. מאוחר יותר הופק גם כמחזמר. העלילה מתרחשת בשנות ה-50 לאחר הקמת מדינת ישראל, ומראה בצורה סאטירית את קשיי העלייה והקליטה של עדות המזרח ויחסם של ילידי הארץ אליהם, הביורוקרטיה הבלתי אפשרית והפוליטיקה הישראלית הלא נקייה – כל זאת דרך דמותו של סאלח, עולה חדש שהגיע לישראל עם משפחתו ונאלץ להסתגל במהירות להווי החיים הישראלי. (ויקיפדיה)
מתוך: באנו ארצה לבנות ולהיבנות בה
סאלח שבתי
דמות שעלתה לארץ, משפחה מרובת ילדים שהגיע בשנות החמישים וגרו במעברה. ובהקשר לסיפור שסלאח שבתי הגיע לארץ נישק את האדמה גם אני שחזרתי בפעם הראשונה לארץ נישקתי את האדמה.
מתוך: ארץ ישראל אהבת חיי