מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

נשר
נֶשֶׁר היא עיר השוכנת בשיפולים הצפון־מזרחיים של רכס הכרמל, ובדרום־מזרח מישורי מפרץ חיפה, בגבול עמק זבולון והכרמל, כשישה קילומטרים דרומית־מזרחית לחיפה. היא ממוקמת על כביש 752, בסמוך לכביש 75, ושייכת מבחינה מנהלית למחוז חיפה. ראשית היישוב שלובה בהיסטוריה של בית החרושת למלט, שנקרא גם הוא "נשר". הצריפים הראשונים של שכונת הפועלים, המסמלים את ייסוד היישוב העברי במקום, נבנו בסוף שנת 1923 ובתחילת שנת 1924, כיוזמה מקומית של פועלי בית החרושת "נשר". ויקיפדיה
מתוך: אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי
נשר (יישוב)
עיר השוכנת בשיפולים הצפון - מזרחיים של רכס הכרמל ובדרום מזרח מישורי מפרץ חיפה, בגבול עמק זבולון והכרמל.
מתוך: הטיולים של סבא מנחם מלחי
נתיבות
נתיבות היא עיר במחוז הדרום בישראל. הוכרזה כעיר בשנת 2000, העיר נחשבת לעיר מרכזית באזור הדרום, ובתוכנית האב למטרופולין באר שבע היא מתוכננת להיות עיר חשובה תרבותית ומסחרית לערי הסביבה - שדרות ואופקים.
מתוך: סגן ראש המועצה בנתיבות במשך חמש שנים
נתינה- ערך זה נבחר בשל נתינתה של עדי ז"ל למען ובעבור ילדים בסיכון. עדי ז"ל הייתה עובדת סוציאלית
נתינה הינה מערכי היסוד בחברה המכירה בתרומתן של הסולידאריות והערבות ההדדית ללכידות חבריה ולביסוס יסודותיה. חברה ערכית הדוגלת בנתינה לזולת ולסביבה מעודדת את חבריה לגלות אכפתיות וערנות לסובב; להושיט יד לאחר ולפעול למימוש צרכיו ולקידום רווחתו.
מתוך: סיפורה של משפחת ברקן
נתינות
היא מעמד משפטי המשתמעת ממנו השתייכות למדינה או לריבון, וכפיפות לחוקים אותם מחוקק הריבון, אך ללא הזכויות המוענקות לאזרח.
מתוך: סיפור חיו של סבא בני מעדן שבתימן
נתן אלתרמן
נתן אלתרמן (14 באוגוסט 1910, ט' באב ה'תר"ע – 28 במרץ 1970, כ' באדר ה'תש"ל) היה משורר ומחזאי ישראלי, מחשובי משוררי השירה העברית המודרנית, שהשפעתו על זרם שירה זה הייתה ניכרת, חתן פרס ישראל לספרות לשנת 1968. ויקיפדיה
מתוך: שיר הילדות שלי – שיר העמק
נתן אקסלרוד
נתן אקסלרוד (7 באפריל 1905 – 6 באוקטובר 1987) היה מאבות תעשיית הקולנוע בארץ ישראל....בשנת 1935 יסד אקסלרוד חברה בשם "סרטי כרמל" שהפיקה את יומן כרמל, שהיה יומן חדשות שבועי אילם. בשנת 1936 הפך היומן למדבר. היומן תיעד את כל המתרחש ביישוב וצילומיו מהווים מקור רב ערך לתולדות היישוב. בשנת 1936 הפיק וצילם את הסרט "מעל החרבות" בבימויו של הבמאי ארי וולף.
מתוך: חווית ילדות משכונת מונטיפיורי
נתן ברניצקי
עלה מרוסיה לארץ ישראל, התיישב בירושלים ועבר עם משפחתו לראשון לציוןץ קנה אדמה ובנה את ביתו ובחצר הבית הקים מסגריה. לקח חלק בפעילות הציבורית במושבה.
מתוך: ברניצקי 4 ראשון לציון
נתן יונתן
נתן יונתן (23 בספטמבר 1923 - 12 במרץ 2004), היה משורר ישראלי. פרסם בחייו 9 קובצי שירה (לא כולל לקטים), 4 ספרי שירים, סיפורים לילדים ונוער וספר סיפורת אחד. עסק גם בתרגום שירה מיידיש לעברית. שיריו תורגמו לשפות רבות, ורבים מהם הולחנו והוקלטו על ידי מבצעים רבים. עם שירי הזמר הידועים שלו נמנים "הרדופים ליד החוף", "נאסף תשרי", "חופים", "האיש ההוא", "החול יזכור", "דוגית", "כמו בלדה", "יש פרחים" ו"שיר אהבה ישן" ("אניטה וחואן")
מתוך: סבא אריה – ילדות בקיבוץ שריד
נתן שרנסקי
נתן (אנטולי) שרנסקי (ברוסית: Натан Щаранский, "שְׁצָ'רָנסקי"; נולד ב-20 בינואר 1948) הוא יושב ראש הסוכנות היהודית לשעבר. בעבר אסיר ציון ומסורב עלייה סובייטי, פוליטיקאי ושר בממשלות ישראל. שרנסקי הוא חתן פרס ישראל בקליטת עלייה לשנת תשע"ח. (ויקיפדיה)
מתוך: לימודים באונברסיטה ועלייה לישראל
נתניה
נתַנְיָה היא עיר במחוז המרכז, בשרון, השביעית באוכלוסייתה בערי מדינת ישראל. נוסדה על ידי קבוצת בני בנימין בשנת 1929 כיישוב לבני המושבות ופועלי הפרדס, והוכרזה כעיר בשנת 1948. נתניה נקראת גם "בירת השרון", על שום היותה העיר הגדולה ביותר באזור השרון; וכן "עיר היהלומים", בשל תעשיית היהלומים המפותחת שהתקיימה בה בעבר. העיר קרויה על שם הפילנתרופ נתן שטראוס.
מתוך: משפחת פולג – צבי פולג ראש העיר של נתניה