מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

טרפלגר:
מקום בו נערך קרב גדול בין הצי הצרפתי והצי האנגלי בשנת 1805
מתוך: נהריה והעפלה
טרק(טיול)
טְרֵק הוא מסלול טיול רגלי האורך בין מספר שעות למספר ימים. אורכו של הטרק נקבע לפי המסלול, האזור וקצב ההליכה של המטייל. לרוב, יאופיין טרק בכך שהתרמילאי נושא את כל ציודו על גבו אך אין זה מחייב, בין אם בטרקים של יום אחד או בין אם נעזרים בפורטר (סבל).
מתוך: משפחות קפקה עמרמי וחזן
טרקטור
הוא כלי רכב כבד, שייעודו העיקרי הוא גרירת/משיכת כלים אחרים (שנועדו למשימות ייעודיות שונות).
מתוך: חיי סבא עמוס קרן
טשקנט
בירת אוזבקיסטאן (מדינה בדרום מרכז אסיה, חלק מבריה"מ לשעבר).
מתוך: הגיבורה האמתית
טשקנט
בירתה של אוזבקיסטן. טשקנט נמצאת במזרח המדינה, והיא בירת המחוז הנקרא על שמה. העיר נוסדה בתקופת כיבושי אלכסנדר הגדול והייתה בעת העתיקה מרכז מסחרי חשוב, במיוחד לאור מיקומה בדרך המשי. בשנת 1966 נחרבה העיר בעקבות רעש אדמה בעוצמה 7.5 בסולם ריכטר. בעקבות האסון השקיע הממשל הסובייטי מאמצים רבים בשיקום העיר, בעזרת מיטב האדריכלים. טשקנט שוקמה והפכה לאחת הערים המפוארות ביותר בגוש הסובייטי. טשקנט היא אחת הערים המודרניות ביותר מבין הערים המוסלמיות בעולם, והיא מרכז תרבותי וכלכלי חשוב באוזבקיסטן. (ויקיפדיה)
מתוך: סיפורה של סבתא טצינה
טשקנט
בירת אוזבקיסטן, נמצאת במזרח המדינה. בעת העתיקה הייתה מרכז מסחרי חשוב בשל מיקומה בדרך המשי. בעקבות רעש אדמה, שוקמה העיר, והפכה לאחת הערים המפוארות ביותר בגוש הסובייטי ומרכז תרבותי וכלכלי חשוב באוזבקיסטן.
מתוך: אהבה בלי מילים
טשקנט
היא בירתה של אוזבקיסטן. טשקנט נמצאת במזרח המדינה, והיא בירת המחוז הנקרא על שמה. העיר נוסדה בתקופת כיבושי אלכסנדר הגדול והייתה בעת העתיקה מרכז מסחרי חשוב, במיוחד לאור מיקומה בדרך המשי. בשנת 1966 נחרבה העיר בעקבות רעש אדמה בעוצמה 7.5 בסולם ריכטר. בעקבות האסון השקיע הממשל הסובייטי מאמצים רבים בשיקום העיר, בעזרת מיטב האדריכלים. טשקנט שוקמה והפכה לאחת הערים המפוארות ביותר בגוש הסובייטי. טשקנט היא אחת הערים המודרניות ביותר מבין הערים המוסלמיות בעולם, והיא מרכז תרבותי וכלכלי חשוב באוזבקיסטן. (ויקיפדיה)
מתוך: איש החסד – סבא מרקיאל
טשקנט
טשקנט- טשקנט היא בירת אוזבקיסטן. העיר נוסדה בתקופת כיבושי אלכסנדר הגדול והייתה בעת העתיקה מרכז מסחרי חשוב, במיוחד לאור מיקומה בדרך המשי. טשקנט היא אחת הערים המודרניות ביותר מבין הערים המוסלמיות בעולם, והיא מרכז תרבותי וכלכלי חשוב באוזבקיסטן. (ויקיפדיה)
מתוך: אהבתה של סבתא למוזיקה
טשקנט
טַשְׁקֵנְט (באוזבקית: Toshkent; תרגום מילולי "עיר האבן") היא בירתה של אוזבקיסטן. טשקנט נמצאת במזרח המדינה, והיא בירת המחוז הנקרא על שמה. טשקנט נוסדה בתקופת כיבושי אלכסנדר הגדול והייתה בעת העתיקה מרכז מסחרי חשוב, במיוחד לאור מיקומה בדרך המשי. בשנת 1966 נחרבה העיר בעקבות רעש אדמה בעוצמה 7.5 בסולם ריכטר. בעקבות האסון השקיע הממשל הסובייטי מאמצים רבים בשיקום העיר, בעזרת מיטב האדריכלים. טשקנט שוקמה והפכה לאחת הערים המפוארות ביותר בגוש הסובייטי. כיום מונה העיר כ-2.18 מיליון איש, אם כי מניינים רשמיים אומדים את האוכלוסייה ביותר מ-3 מליון. טשקנט היא אחת הערים המודרניות ביותר מבין הערים המוסלמיות בעולם, והיא מרכז תרבותי וכלכלי חשוב באוזבקיסטן.
מתוך: סבא שלי נולד בטשקנט
טשקנט
טַשְׁקֵנְט היא בירתה של אוזבקיסטן. טשקנט נמצאת במזרח המדינה, והיא בירת המחוז הנקרא על שמה. העיר נוסדה בתקופת כיבושי אלכסנדר הגדול והייתה בעת העתיקה מרכז מסחרי חשוב, במיוחד לאור מיקומה בדרך המשי. ויקיפדיה
מתוך: החיים הקשים שלי שהיו גם שמחים
טשקנט
טַשְׁקֵנְט (תרגום מילולי "עיר האבן") היא בירתה של אוזבקיסטן. טשקנט נמצאת במזרח המדינה, והיא בירת המחוז הנקרא על שמה. טשקנט שוקמה לאחר רעידת אדמה והפכה לאחת הערים המפוארות ביותר בגוש הסובייטי. טשקנט היא אחת הערים המודרניות ביותר מבין הערים המוסלמיות בעולם, והיא מרכז תרבותי וכלכלי חשוב באוזבקיסטן. (ויקיפדיה)
מתוך: שרה שכטר על אהבה