מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

דרך בורמה
דרך בורמה נסללה כדרך עפר במהלך מלחמת העצמאות מאחר שהכביש מהשפלה לירושלים נחסם בלטרון ובשער הגיא. נקראה על שם דרך בורמה ההיסטורית המקורית, שהייתה ציר אספקה בין בורמה לסין במלחמת סין-יפן השנייה.
מתוך: סיפור חייה של סבתא אריאלה
דרך בורמה
דרך בּוּרְמָה הישרְאלית היא דרך עוקפת ששימשה מַעבר לכוחות צבא ישראלים ואספקה מאזור קיבוץ חולדה לירושלים.דרך בורמה נסללה כדרך עפר במהלך מלחמת העצמאות מאחר שהכביש מהשפלה לירושלים נחסם בלטרון ובשער הגיא. נקראה על שם דרך בורמה ההיסטורית המקורית, שהייתה ציר אספקה בין בורמה לסין במלחמת סין-יפן השנייה.
מתוך: לפרוש כנפיים
דרך בורמה
דרך שעקפה את התוואי הראשי לכיוון ירושלים, דרך ששימשה למעבר לכוחות צבא ישראלים ואספקה מאזור קיבוץ חולדה לירושלים במהלך מלחמת ששת הימים.
מתוך: בימינו אנו המכבים
דרך בורמה
דרך בּוּרְמָה הישרְאלית היא דרך עוקפת ששימשה מַעבר לכוחות צבא ישראלים ואספקה מאזור קיבוץ חולדה לירושלים.דרך בורמה נסללה כדרך עפר במהלך מלחמת העצמאות מאחר שהכביש מהשפלה לירושלים נחסם בלטרון ובשער הגיא.
מתוך: זיכרונות ילדותה של סבתא חסידה
דרך החיים
הייתה נתיב תחבורה יבשתי על הקרח של אגם לדוגה, שהיה הנתיב היחיד שחיבר את לנינגרד הנצורה עם יתר ברית המועצות. הדרך פעלה בחודשי החורף החל מנובמבר 1941 ועד לאביב 1943.
מתוך: זיכרונות ילדות מהעיר לנינגרד הנצורה
דרך טשטוש
זו דרך עפר, שעליה עובר לקראת ערב רכב צבאי עם גליל גדר תיל ומוחק את כל העקבות, כהכנה לאפשרות מעבר מחבלים לשטחינו. עם אור ראשון יוצאים גששים לבחון אם ישנם עקבות על הדרך. אם ימצאו עקבות, יזעיקו כוח לביצוע מרדף ויעמידו גשש שילך לפניו.
מתוך: איך עזרתי לפענח רצח
דרכון
דרכון (או פספורט בלועזית) הוא תעודה רשמית המונפקת על ידי מדינה או רשות אוטונומית עבור אזרח המבקש לבקר במדינות זרות. הדרכון מעיד על המחזיק בו כי יש לו מעמד של אזרח במדינה שהנפיקה את הדרכון, והוא כולל פרטים אישיים עליו לשם זיהויו בפני רשויות המדינות הזרות
מתוך: עוזבים את העושר בשביל ארץ ישראל
דתי "יפה"
כינוי שבו נהגו לכנות דתיים ליברלים שנוהגים בסובלנות כלפי חילוניים.
מתוך: ילדותה של סבתא מיכל