מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

פאס
פ‏ס (או פאס, ???? בערבית, f?s בצרפתית) היא העיר השנייה בגודלה במרוקו, אחרי קזבלנקה. בפס חיים כ-2 מיליון תושבים, רבים מהם משכילים. מיקומה הגאוגרפי של פס הוא במרכז מרוקו, מה שהולם את שליטתה בעמדות הכוח במדינה.
מתוך: האחים אזולאי עולים כל אחד בנפרד לארץ
פאס
פֶאסְ היא העיר השנייה בגודלה במרוקו, אחרי קזבלנקה. בפאס חיים כ-2 מיליון תושבים. מיקומה הגאוגרפי של פאס הוא במרכז מרוקו, מה שהולם את שליטתה בעמדות הכוח במדינה. (ויקיפדיה)
מתוך: מחנה ארנס בצרפת בדרך לארץ ישראל
פאס
פֶאסְ (בערבית: فاس) היא העיר השנייה בגודלה במרוקו, אחרי קזבלנקה. בפאס חיים כ-2 מיליון תושבים. מיקומה הגאוגרפי של פאס הוא במרכז מרוקו, מה שהולם את שליטתה בעמדות הכוח במדינה. (ויקיפדיה)
מתוך: אדמה חדשה
פאס
פֶאסְ היא העיר השנייה בגודלה במרוקו, אחרי קזבלנקה. בפאס חיים כ-2 מיליון תושבים. מיקומה הגאוגרפי של פאס הוא במרכז מרוקו, מה שהולם את שליטתה בעמדות הכוח במדינה. פאס כיום היא איחוד של שלוש ערים. פאס אל באלי - (העיר העתיקה הראשונה של פאס) הנחשבת כיום בתור: "העיר העתיקה הכי גדולה בעולם" (ויקיפדיה)
מתוך: סבא שרל תורגמן עלה פעמיים לישראל
פאס
פֶאסְ (או פס, בערבית: فـاس, בברברית: ⴼⴰⵙ, בצרפתית: Fès) היא העיר השנייה בגודלה במרוקו, אחרי קזבלנקה. בפאס חיים כ-2 מיליון תושבים. מיקומה הגאוגרפי של פאס הוא במרכז מרוקו, מה שהולם את שליטתה בעמדות הכוח במדינה. ויקיפדיה
מתוך: העלייה ממרוקו של סבתא סוזי ברנה
פאפאנש
סוג של קינוח אופייני לרומניה, דומה לסופגניה מבצק שמרים המכיל גבינה ומוגש בקישוט שמנת וקונפיטורה של פירות יער (מאד טעים).
מתוך: חוויה עוצמתית בצל הקורונה
פאצ'ה
אונייה איטלקית שיצאה מחופי מרסיי בצרפת לישראל. האונייה העלתה יהודים רבים במהלך השנים, בין השאר - המסע של הלן נעשה באמצעותה שנת 1956.
מתוך: סיפור העלייה של הלן
פארהוד
הפרהוד (בערבית: ???????, תרגום מילולי: "ביזה", "שוד"‏[1]) הוא שמן של פרעות שנערכו באוכלוסייה היהודית בבגדאד, עיר הבירה של עיראק, בחג השבועות ו' בסיוון-ז' בסיוון תש"א, 1-2 ביוני 1941. במסגרת הפרעות נרצחו 179 יהודים, 2,118 נפצעו, 242 ילדים היו ליתומים ורכוש רב נבזז. בין 300 ל-400 פורעים לא-יהודים נהרגו כחלק מהניסיון לעצור את הפרעות. מספר בני האדם שרכושם נבזז הגיע לכ-50,000 בני אדם‏[2]. הנרצחים נקברו בקבר אחים בבגדאד. משמעות המילה פרהוד היא הפחדה ברוטלית של נשלטים.
מתוך: מארץ מולדתי עירק לארץ אבותי ישראל
פארום
פארום (ברוסית: Паром, בתרגום לעברית: "מעבורת") היא הצעה של תאגיד החלל הרוסי "אנרגיה" לחללית רב-שימושית שתחליף את חללית האספקה הבלתי מאוישת מסוג פרוגרס. (וקיפדיה)
מתוך: מהקטן לגדול
פאשיזם
אידאולוגיה ושיטת ממשל לאומנית, טוטליטרית שנוצרה באירופה, בצרפת ובאיטליה במיוחד. כאידאולוגיה, ראשיתה בשלהי המאה ה-19, וכשיטת ממשל החלה בתקופה שבין מלחמת העולם הראשונה לשנייה, בהנהגת בניטו מוסוליני.
מתוך: מבודפשט לישראל
פאשיסטי
חבר במפלגה קיצונית ורודנית בעלת השקפה לאומנית המבוססות על משטר דיקטטורי ואנטי דמוקרטי
מתוך: ניצלתי ממות בזכות סבתא