מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

אתא
מפעל טקסטיל שבתחילת דרכו סיפק הפכה "אתא" לספק הגדול ביותר של אוהלים, מדים, לבנים וגרביים לצבא הבריטי במזרח התיכון. בהמשך הפך למפעל טקסטיל שמכר לתושבי הארץ את כל מוצרי הביגוד שהזדקקו להם.
מתוך: גילה מרציאנו הכירה את בעלה במפעל אתא
אתא-
הייתה מפעל תעשייתי מהראשונים בארץ ישראל, והפעילה רשת לשיווק תוצרתה. המפעל נחשב עד שנות השבעים לגדול מסוגו בארץ ונסגר בשנת 1985.
מתוך: תל אביב של פעם
אתגר
רעיון המגרה את רצונו של אדם להתמודד איתו, להשיגו או להתגבר עליו. (ויקימילון)
מתוך: שייט ברפסודה
אתונה
אתונה (ביוונית: Αθήνα, אַתֶינַא) היא עיר הבירה של יוון, בירת נפת אתונה ומחוז אטיקה וכן העיר הגדולה במדינה. מעבר להיותה מרכזה השלטוני של יוון, מהווה אתונה רבתי את מרכזה הכלכלי, הפיננסי, התעשייתי והתרבותי של המדינה. (ויקיפדיה)
מתוך: הבריחה מאתונה
אתיופיה
הרפובליקה הדמוקרטית הפדרלית של אתיופיה היא מדינה בקרן אפריקה שבמזרח אפריקה. אתיופיה גובלת בצפון באריתריאה, בסודאן ובדרום סודאן במערב, בקניה בדרום, בסומליה במזרח ובג'יבוטי בצפון-מזרח. אתיופיה היום היא פדרציה של שישה מחוזות אתניים, שלושה מחוזות מולטי-אתניים ושתי ערים עצמאיות. המדינה מכונה בחוקתה "הפדרציה האתיופית השנייה" ומוגדרת כפדרציה דמוקרטית רב-לאומית שצורת שלטונה רפובליקה. (ויקיפדיה)
מתוך: סבי גבריאל שמיר והטנק הישראלי
אתרוג
מין של עץ ירוק-עד מסוג פרי הדר ושמו של פרי העץ. מקור האתרוג בדרום-מזרח אסיה. האתרוג הוא אחד מחמשת מיני ההדרים המקוריים בטבע. כל שאר מיני ההדרים התפתחו באופן אורגני או פותחו על ידי הכלאה טבעית או מלאכותית של מינים אלה. לאתרוג חשיבות גדולה ביהדות משום היותו תשמיש מצווה מרכזי לחג הסוכות כחלק מארבעת המינים. (ויקיפדיה)
מתוך: ילד ללא ילדות