מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

צ'אדור
: מטפחת שלובשים על הראש והפנים ורואים רק את העיניים. (בפרס היה חייב ללבוש את הצ'אדור).
מתוך: ילדותי בפרס
צ'אדור
צ'אדור (פרסית-????‎ "אוהל") הוא בגד מסורתי לנשים מוסלמיות, בדרך כלל בצבע לבן, כחול או שחור. הצ'אדור נלבש בעת יציאתה של האישה מביתה ומכסה את כל גופה של האישה מהראש עד הרגליים.
מתוך: העלייה שלי מפרס לארץ ישראל
צ'ילה
הרפובליקה של צ'ילה היא מדינה בחוף הדרום מערבי של אמריקה הדרומית, בשטח האדמה שבין הרי האנדים והאוקיינוס השקט. אורכה כ-4,300 ק"מ ורוחבה נע בין 170 ק"מ ל-370 ק"מ. צ'ילה גובלת במדינות ארגנטינה במזרח, בוליביה בצפון מזרח ופרו בצפון. יחד עם אקוודור היא אחת משתי המדינות היחידות בדרום אמריקה שאינן גובלות בברזיל.
מתוך: המסע המופלא מצ'ילה לארץ ישראל
צ'ילה
הרפובליקה של צ'ילה (בספרדית: la rep?blica de chile) או צ'ילה (מקור השם מפרו - "ארץ השלג") היא מדינה בחוף הדרום מערבי של אמריקה הדרומית, בשטח האדמה שבין הרי האנדים והאוקיינוס השקט. אורכה כ-4,300 ק"מ ורוחבה נע בין 170 ק"מ ל-370 ק"מ. צ'ילה גובלת במדינות ארגנטינה במזרח, בוליביה בצפון מזרח ופרו בצפון. יחד עם אקוודור היא אחת משתי המדינות היחידות בדרום אמריקה שאינן גובלות בברזיל.
מתוך: סיפור האהבה בין צ'ילה לונצואלה – דולי וחיים
צ'כוסלובקיה
צ'כוסלובקיה הייתה מדינה שהתקיימה בעבר כאיחוד השטחים שמרכיבים כיום את המדינות צ'כיה וסלובקיה. נוצרה ב-1918 בעקבות התפרקות האימפריה האוסטרו-הונגרית לאחר מלחמת העולם הראשונה. ב-1 בינואר 1993 פוצלה המדינה לשתי מדינות עצמאיות: צ'כיה וסלובקיה.
מתוך: מצ'כוסלוביה לצפון תל אביב
צ'כוסלובקיה
הייתה מדינה שהתקיימה בעבר כאיחוד השטחים שמרכיבים כיום את המדינות צ'כיה וסלובקיה. נוצרה ב-1918 בעקבות התפרקות האימפריה האוסטרו-הונגרית לאחר מלחמת העולם הראשונה. ב-1 בינואר 1993 פוצלה המדינה לשתי מדינות עצמאיות: צ'כיה וסלובקיה.
מתוך: ורדה מספרת על משפחתה בשואה בצ'כוסלובקיה
צ'כוסלובקיה
צ'כוסלובקיה הייתה מדינה שהתקיימה כאיחוד השטחים שמרכיבים כיום את המדינות צ'כיה וסלובקיה
מתוך: סיפור על אושר ושמחה