מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

תבית
התבית, הלא הוא החמין העיראקי, הוא תבשיל עוף שממולא באורז וחלקי פנים של עוף, שמתבשל בתוך סיר כשמסביבו עוד המון אורז.
מתוך: נעים מאוד נעים
תגלית
ארגון חינוכי ומיזם ציוני הנלחם בתופעת ההתבוללות של הדור הצעיר היהודי בתפוצות וכדי לחזק את הקשר שבין צעירי התפוצות לישראל.
מתוך: אוהב את הארץ דרך הטיולים
תדמיתנות
הכנת גזרות לכל פריטי הלבוש לבגדי נשים - שרטוט ופיתוח הגזרות. העיצוב והתדמיתנות הם החוליה הראשונה בשרשרת ייצור הבגד. לתדמיתנות תפקיד חשוב בהוצאה לפועל של העיצוב וביכולת לתרגם רעיון לתדמית.
מתוך: "תופרים ומגשימים חלומות" – מבצרה ועד אורט תל אביב
תה"ל
חברת תה"ל, (בראשי תיבות משמה המלא: "תכנון המים לישראל בע"מ"), היא חברה שתכננה את מרבית מפעלי המים בישראל וכן מפעלים נוספים בעולם.
מתוך: מה עושה משפחה ישראלית באירן?
תהיו בני אדם
להיות אנשים עם מוסר גבוה, להתחשב בזולת, לאהוב את המדינה ולאהוב את הבריות
מתוך: מתנת החיים
תהילים
ספר תהילים הכתוב על גבי מגילה בכתב סת"ם תְּהִלִּים הוא ספר מספרי המקרא בתנ"ך היהודי, אשר כלול בחלק הכתובים. בתרגום השבעים הספר מכונה Ψαλμοί ובתרגום הוולגטה הלטיני הוא מכונה Psalmi, ומכאן כינויו באנגלית, Psalms. בביבליה הנוצרית הוא כלול בספרות החוכמה שבברית הישנה. ויקיפדיה
מתוך: התהילים של סבא יעקב אבייב
תהלוכת ל"ג בעומר
הוא מצעד יהודי ברחובה של עיר, המתקיים על פי הוראתו ובקשתו של הרבי. התהלוכה מתקיימת בי"ח באייר, יום הל"ג בעומר והיא לכבודו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי. בתהלוכה נאספים ילדי ישראל בכל מקום ומביעים בגאווה את הקשר שלהם עם הקב"ה, על ידי תהלוכה הנושאת סיסמאות ברוח אהבת ישראל, אהבת ה' ומשיח. תהלוכות אלו המתקיימות כיום במקומות רבים ברחבי העולם, התחילו מאז שנת תש"מ, בעוד שבחצר 770 התקיימו תהלוכות כאלו החל משנת תש"ג. הרבי עצמו השתתף בתהלוכות בארצות הברית כאשר ל"ג בעומר חל ביום ראשון בשבוע.
מתוך: העלייה לישראל בשליחות הרבי
תודה
לימדה אותנו להקיר תודה על חיינו
מתוך: דליה לוי
תוחלת
תוחלת היא המכפלה בין ההסתברות שיקרה לנו משהו לבין ה"שכר" שנקבל כשאירוע הזה יקרה.
מתוך: מעשה באהבה שלא מתממשת
תוחלת החיים
תוחלת החיים היא מדד סטטיסטי לתוחלת (תוחלת היא מושג דומה לממוצע) של הזמן הנותר לפרטים חיים מקבוצה נתונה להישאר בחיים. מאחר שאין אפשרות לחשב את תוחלת החיים עצמה (כלומר, הזמן הממוצע שנותר לפרט לחיות בעתיד) אלא רק האומדן של תוחלת החיים, נהוג לכנות לשם קיצור גם את אומדן תוחלת החיים בשם תוחלת חיים. בשימוש נפוץ של המושג "תוחלת חיים", הכוונה היא לזמן הממוצע הנותר לחיות מרגע הלידה.
מתוך: אורח ואורך חיים