מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

רב חובל
רב-חובל או קַבַּרְנִיט (גם קְבַרְנִיט; באנגלית: captain או master) הוא תוארו של מי שמפקד על כלי שיט אזרחי ואף דרגה בצי הסוחר. רב-החובל הוא הסמכות העליונה והבלעדית בנוגע להפעלת כלי השיט בים. רב-החובל אחראי באופן ישיר על הנעשה בכלי השיט, הוא משמש כנציג הבעלים ומחובתו לבדוק את ידע הקצינים ואת תפקודם... ויקיפדיה
מתוך: ילדות ישראלית
רב חובל
תוארו של מי שמפקד על כלי השיט אזרחי ואף דרגה בצי הסוחר. רב-החובל הוא הסמכות העליונה והבלעדית בנוגע להפעלת כלי השיט בים. (ויקיפדיה)
מתוך: סיפורו של סבא משה קול
רב מלחים
רב מלחים הוא ראש צוות הסיפון באונייה אזרחית או בכלי שיט צבאי. רב המלחים כפוף לקצין הראשון. מתפקידי רב המלחים לנהל את עבודת הימאות וצוות הסיפון בזמן אמת. (ויקיפדיה)
מתוך: אהבה חוצת גבולות – בין גלזגו לחיפה
רב סמל פלוגתי
פלוגה מורכבת מארבע מחלקות ומשרתים בה כמאה חיילים לוחמים . תפקידו של רב סמל פלוגתי הינו לדאוג לכל החלק הלוגיסטי ( כגון: משמעת, ביגוד, ציוד לחימה ) וכמו כן לטפל בכל ענייני הפרט של החיילים (כגון:בעיות בבית ) תפקיד הרב סמל במילואים הוא אחראי מאוד כי המשרתים ביחידה הם אנשי מילואים שעזבו לצורך המילואים עבודה ומשפחה. פלוגה מורכבת מארבע מחלקות ומשרתים בה כמאה חיילים לוחמים . תפקידו של רב סמל פלוגתי הינו לדאוג לכל החלק הלוגיסטי ( כגון: משמעת, ביגוד, ציוד לחימה ) וכמו כן לטפל בכל ענייני הפרט של החיילים (כגון:בעיות בבית ) תפקיד הרב סמל במילואים הוא אחראי מאוד כי המשרתים ביחידה הם אנשי מילואים שעזבו לצורך המילואים עבודה ומשפחה.
מתוך: צבא ומלחמה בסיפור חייו של סבא מרדכי אופן
רבאט
רבאט (בערבית: ??????, בתעתיק לעברית: אלרבאט) היא בירת מרוקו. אוכלוסייתה של רבאט מונה כ-650,000 תושבים (2010). היא העיר השלישית בגודלה במדינה. העיר שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, על גדתו המערבית של הנהר בו רגרג (Bou Regreg).
מתוך: פרופיל אומן של אסתר קדושים
רבאט
רבאט. היא העיר השלישית בגודלה במדינה. העיר שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. ...בשנת 1948 חיו ברבאט כ-12,000 יהודים. שורשיה של קהילה זאת חוזרים לכל הפחות למאה ה-17, אז באו יהודים לעיר והשתתפו דרך הנמל שלה בסחר הבינלאומי בין המגרב לאירופה. באמצעות הקשרים המשפחתיים עם משפחות של מגורשי ספרד בארצות כגון הולנד הצטיינו היהודים המקומיים בסחר הבינלאומי מהעיר
מתוך: קורות חייה של סבתא אסתר
רבאט
עיר הבירה של מרוקו. היא העיר השלישית בגודלה במדינה. העיר שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, על גדתו המערבית של הנהר בו רגרג.
מתוך: סיפור העלייה של סבתא