מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

קאנו
קאנוּ הוא סוג של סירה קטנת ממדים, ששטה על פי רוב על ידי משוטים, אך לעיתים גם בעזרת מפרשים. לקאנו שני קצוות מחודדים ובדרך כלל הוא פתוח בצדו העליון, אם כי קיימים גם קאנואות בעלי כיסוי. ויקיפדיה
מתוך: החלטה לעלות לארץ ישראל
קאסם
קסאם היא רקטת קרקע-קרקע פשוטה העשויה מתכת ומלאה חומר נפץ. הדלק של המנוע הרקטי שלה מורכב מתערובת של סוכר ואשלגן חנקתי. התערובת בוערת בקצב מהיר ויוצרת גזים בכמות גדולה, וכך משגרת את הרקטה. הרקטה פותחה על ידי ארגון חמאס ומיוצרת ברצועת עזה. (ויקיפדיה)
מתוך: ממגדיאל לכל העולם
קאפו
קאפו ממחנה הריכוז סלספילס עם זרוע שרוול של "לאגרפוליציסט" - משטרת המחנה קאפו הוא אסיר בתקופת השואה שהיה ממונה מטעם הנאצים לפקח על אסירים אחרים במחנה ריכוז.
מתוך: היו ניסים
קאפו
קאפו (בלעז: Kapo) הוא אסיר בתקופת השואה שהיה ממונה מטעם הנאצים לפקח על אסירים אחרים במחנה ריכוז.
מתוך: לצאת מהקן ולהבנות
קארטינג
קארטינג הוא ענף בתחום הספורט המוטורי. זהו מרוץ מכוניות המבוסס על מכוניות הנקראות קארט. פעילות קארטינג מתקיימת לרוב במסלולי מרוצים הייעודיים לשם כך. ישנם סוגים רבים של קארטים, החל מקארטים פשוטים הזמינים לקהל הרחב במסלולי שעשועים, קארטים המשמשים למרוצי חובבים, וכלה בקארטים המשמשים ככלי מרוץ מקצועיים באליפויות העולם.
מתוך: הסיפור של רוזי חדאד
קארטינג
הוא ענף בתחום הספורט המוטורי. זהו מרוץ מכוניות המבוסס על מכוניות הנקראות קארט. פעילות קארטינג מתקיימת לרוב במסלולי מרוצים הייעודיים לשם כך. ישנם סוגים רבים של קארטים, החל מקארטים פשוטים הזמינים לקהל הרחב במסלולי שעשועים, קארטים המשמשים למרוצי חובבים, וכלה בקארטים המשמשים ככלי מרוץ מקצועיים באליפויות העולם.
מתוך: אין כמו ארץ ישראל
קאת( גת)
קאת נאכלת או גת (שם מדעי: Catha edulis) הוא צמח ממשפחת הקלסטריים שעליו משמשים ללעיסה, בין השאר לשם מיצוי החומרים הפעילים בעלים, קאתין וקאתינון, המשפיעים על מצב הרוח. בישראל הצמח מכונה לרוב בשם גת[2].
מתוך: משפחתי – סמדר יהוד
קבאדי
קבאדי, משחק קבוצתי שפותח וצבר פופולריות בהודו, שוחק השנה לראשונה בליגה מקצוענית במדינה ומשך כמות גדולה של צופים. ספאק-טקראו, משחק אהוד בדרום מזרח אסיה הנשלט על ידי תאילנד, משלב כדורעף וכדורגל והומצא ב-2011 במטרה לפרוץ לשווקים חדשים. לעת עתה, שניהם נותרו נישתיים.
מתוך: משחק ילדות בהודו שניקרא "קבאדי"או "הו תו תו".
קבב
קבב (בפרסית ובערבית: كباب - כבאב, בטורקית: Kebap) משמעו בשר צלוי בטורקית. ברחבי העולם, ובעיקר בטורקיה, רווחות גרסאות רבות של קבב, ומשמעות המונח משתנה במדינות השונות.
מתוך: קבב תורכי