מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

צרכניה
מכולת, חנות של אגודה שיתופית (קואופרטיב) המוכרת מצרכים, מזון ומוצרים נוספים לשמוש ביתי, במתח רוחים נמוך ולחברי האגודה בלבד. ויקימילון
מתוך: מסע חייה של שרה
צרכניה
חנות של אגודה שיתופית (קואופרטיב) המוכרת מצרכים, מזון ומוצרים נוספים לשמוש ביתי, במתח רוחים נמוך ולחברי האגודה בלבד. מכולת גדולה יותר מהמקובל, שמכילה מוצרים רבים יותר. הצרכניות פועלות בעיקר בקיבוצים ובמושבים.
מתוך: את רוב זמננו בילינו בחוץ
צרכניה
חנות של אגודה שיתופית המוכרת מצרכים, מזון ומוצרים נוספים לשימוש ביתי.
מתוך: דור לדור יביע אומר
צרכנייה
חנות של אגודה שיתופית (קואופרטיב) המוכרת מצרכים, מזון ומוצרים נוספים לשמוש ביתי, במתח רוחים נמוך ולחברי האגודה בלבד.
מתוך: זכרונות ילדותי מבאר יעקב
צרנוביל
צֶ'רְנוֹבִּיל (באוקראינית: ?????????? - "צ'וֹרנוביל"; ברוסית: ?????????? - "צ'רנוביל") הייתה עיר במחוז קייב (קייבסקאיה אובלסט) שבצפון אוקראינה, בסמוך לגבול עם בלארוס. העיר פונתה ב-1986 כתוצאה מאסון צ'רנוביל שהתרחש בכור הגרעיני הסמוך לעיר, ששכן במרחק 14.5 קילומטרים בכיוון צפון-צפון-מערב לעיר.
מתוך: אסון צ'רנוביל
צרעה
צָרְעָה (מבטאים: צוֹרְעָה) ממוקמת מעל אפיק נחל שורק ליד העיר בית שמש, בלב שפלת יהודה. חלק ממחוז ירושלים ומהמועצה אזורית מטה יהודה. קבוצת המייסדים הראשונה מתוך התנועה הקיבוצית, עלתה על הקרקע ביום ה' בכסלו תש"ט, ה-7 בדצמבר 1948. נקודת ההתיישבות הראשונה נקבעה במרומי הרכס וכשנה וחצי לאחר העלייה על הקרקע החל המעבר אל נקודת הקבע על צלע הגבעה, מול עמק שורק. צרעה היה אחד מ"ישובי המשלט", יישובים שמטרתם הייתה להבטיח את שטחיה החדשים של מדינת ישראל בעודה צעירה. ויקיפדיה
מתוך: סבא אליעזר לזר עלה מרומניה לקיבוץ צרעה
צרפת במלחמת העולם השניה
במלחמת העולם השניה צרפת היתה מחולקת לשני חלקים. החלק הצפוני, היה כבוש תחת שלטון נאצי. החלק הדרומי היה תחת שלטון וישי, על שם העיר וישי, בה הממשלה קבעה את מושבה.
מתוך: הצלה בשוויץ
צרפת של וישי
(בצרפתית: Régime de Vichy, משטר וישי), הוא הכינוי הנפוץ לממשלה הצרפתית ששיתפה פעולה עם מדינות הציר בין יולי 1940 לאוגוסט 1944. ממשלה זו, שקבעה את מושבה בעיר וישי, ירשה את הרפובליקה השלישית ושימשה כגוף השלטוני בצרפת, במקביל לשלטונות הכיבוש הגרמנים והאיטלקים. (ויקיפדיה)
מתוך: מאיסטנבול לישראל והקמת משפחה בארץ