מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

צ'ליאבינסק
צ'ליאבינסק (רוסית: ?????????) היא עיר רוסית מדרום-מזרח להרי אורל על נהר המיאס, יובל של נהר אורל, כ-210 ק"מ דרומית ליקטרינבורג. העיר היא בירתו של מחוז צ'ליאבינסק.
מתוך: עלייתו של אבי מאיר זלצמן זל ומשפחתו לארץ
צ'פאטי
אחד מסוגי הלחם הנפוצים בהודו. עשוי מבצק ללא שמרים, שטוח ודק, דומה בצורתו לפיתה דקה .
מתוך: עלייתי ארצה מהודו
צ'רנוביץ
היא עיר מחוז באוקראינה, השוכנת על גדת הנהר פרוט, סמוך לגבול עם צפון רומניה.ערב מלחמת העולם השנייה חיו בעיר כ-50,000 יהודים, למעלה משליש מאוכלוסיית העיר. באוקטובר 1941, במהלך מלחמת העולם השנייה, הקימו הרומנים את גטו צ'רנוביץ. במרץ 1944 היו בעיר כ-15,000 יהודים, כאשר נכבשה בידי הצבא האדום
מתוך: אליס – בשנת 1950, כשעליתי ארצה "נולדתי מחדש!!"
צ'רנוביץ
צ'רנוביץ היא עיר מחוז באוקראינה, השוכנת על גדת הנהר פרוט, סמוך לגבול עם צפון רומניה, כ-650 ק"מ מן הבירה קייב. בעבר הייתה בצ'רנוביץ אוכלוסייה יהודית גדולה. רבים מהם הגיעו לצ'רנוביץ בתקופת המשטר האוסטרי, הסובלני יחסית למשטרים באזורים הסמוכים...באוקטובר 1941, במהלך מלחמת העולם השנייה, הקימו הרומנים את גטו צ'רנוביץ. במרץ 1944 היו בעיר כ-15,000 יהודים, כאשר נכבשה בידי הצבא האדום...
מתוך: סיפורן של משפחת סוחר ומשפחת וורמברנד
צ'רניבצי
עיר הולדתה של סבתא שבאוקראינה. עיר מחוז באוקראינה סמוך לגבול עם צפון רומניה היושבת על גדת הנהר פרוט.
מתוך: העלייה מאוקריינה 1990
צ'רקסים
צ'רקסים הנקראים בפי עצמם אדיגים הם עם קווקזי שמורכב מ-12 שבטים, המתגוררים בעיקר בצפון קווקז ברוסיה, טורקיה והמזרח התיכון, עם פזורה פחות משמעותית בשאר העולם. בישראל ישנה קהילה קטנה של צ'רקסים, המתגוררים ברובם בשני כפרים בגליל: כפר כמא בגליל התחתון וריחאניה בגליל העליון.
מתוך: השירות במשטרה הצבאית
צ''ט
חיילים אשר הולכים לירות בטנקים המצרים
מתוך: לצוד טנקים
צ'אד
רפובליקת צ'אד היא מדינה במרכז אפריקה ללא מוצא לים שגובלת בלוב בצפונה, בסודאן במזרחה, ברפובליקה המרכז-אפריקאית בדרומה, בקמרון ובניגריה בדרום-מערב ובניז'ר במערב. (ויקיפדיה)
מתוך: עבר משפחתי