מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

עששית נפט
מנורה קטנה שהדלקנו בלילה ולאורה הכנו שיעורים כי לא היה חשמל.
מתוך: סיפור חיי
עתודה אקדמאית
מסלול בו מאפשרים לאדם החייב גיוס לצבא ללמוד לימודים אקדמיים ולממש את השירות הצבאי לאחר תום לימודיו, תוך ניצול ההכשרה שעבר לצורכי הצבא.
מתוך: אריה אורלב (למברגר) – משואה לתקומה
עתודה אקדמית
קצונה אקדמית (ידוע גם כעתודה אקדמית) היא מסלול בו מאפשרים לאדם החייב גיוס לצבא ללמוד לימודים אקדמיים ולממש את השירות הצבאי לאחר תום לימודיו, תוך ניצול ההכשרה שעבר לצורכי הצבא. המשרת במסלול העתודה האקדמית קרוי "עתודאי". צה"ל מוותר על ניצול החייל ברגע זה ושומר אותו לזמן מאוחר יותר, כאשר יסיים החייל את לימודיו. (ויקיפדיה)
מתוך: אהבתה של סבתא בלהה לארץ
עתודה אקדמית
מסלול בו מאפשרים לאדם החייב גיוס לצבא ללמוד לימודים על תיכוניים ולממש את השירות הצבאי לאחר תום לימודיו, תוך ניצול ההכשרה שעבר לצורכי הצבא. בישראל, העתודה האקדמית היא תוכנית המופעלת על ידי צה"ל במטרה לקלוט לשורותיו חיילים בעלי הכשרה על תיכונית (הנדסאי, אחות, מורה, תואר אקדמי) במקצועות הנחוצים לצבא. גיל הגיוס לצה"ל, 18 שנה, מביא לשורות צה"ל חיילים שלרוב השכלתם אינה עולה על השכלה תיכונית. בתחומים רבים של פעילותו זקוק צה"ל לחיילים בעלי השכלה רחבה יותר, חיילים בעלי תואר אקדמי, כגון: מהנדסים, רופאים ועורכי דין. למטרה זו, קיים מסלול העתודה האקדמית. המשרת במסלול העתודה האקדמית קרוי "עתודאי". בעברית, עתודה היא דבר הנשמר לשעת חירום, כאשר יהיה בו צורך. צה"ל מוותר על ניצול החייל ברגע זה ושומר אותו לזמן מאוחר יותר, כאשר יסיים החייל את לימודיו.
מתוך: לילה בכלא בלבנון
עתלית
עַתְלִית היא יישוב במעמד מוניציפלי של ועד מקומי במועצה אזורית חוף הכרמל במחוז חיפה בישראל. בעבר, משנת 1950 ועד איחוד הרשויות של שנת 2003, הייתה עתלית מועצה מקומית
מתוך: סיפור חיי מעתלית לגבעת אולגה
עתר
1. ביקש, פנה. "הנתין עתר לרחמיו של המלך." 2. הגיש תביעה משפטית או בקשה לדיון. "עתר לבית המשפט." "עתר לוועדה המחוזית."
מתוך: חוויותי בבית ספוג ציונות