מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

עבודת כפייה
עבודת כפייה היא עבודה, בדרך כלל קשה ומאומצת, אשר מבוצעת בתנאים קשים על ידי עובדים שאולצו לכך כצורה של מס (בעיקר בעת העתיקה) או באיומי אלימות, מאסר או אף מוות. עבודת כפייה מתבצעת לרוב בין כתלי כלא, או במחנה המיועד לכך ונקרא "מחנה עבודה".
מתוך: משפחה וזיכרון
עבודת כפייה
עבודת כפייה היא עבודה, לעתים קשה ומאומצת, אשר מבוצעת בתנאים קשים על ידי עובדים שאולצו לכך כצורה של מס (בעיקר בעת העתיקה) או באיומי אלימות,מאסר או אף מוות.
מתוך: מילדות לבגרות
עבודת כפייה
עבודת כפייה היא עבודה, לעיתים קשה ומאומצת, אשר מבוצעת בתנאים קשים על ידי עובדים שאולצו לכך כצורה של מס (בעיקר בעת העתיקה) או באיומי אלימות, מאסר או אף מוות. עבודת כפייה מתבצעת לרוב בין כתלי כלא, או במחנה המיועד לכך ונקרא "מחנה עבודה".
מתוך: סיפור חייו של חיים גולדמן השורד
עבודת כפייה
עבודת כפייה היא עבודה, לעתים קשה ומאומצת, אשר מבוצעת בתנאים קשים על ידי עובדים שאולצו לכך כצורה של מס (בעיקר בעת העתיקה) או באיומי אלימות,מאסר או אף מוות.
מתוך: מילדות לבגרות בארץ ישראל
עבודת כפייה של הנאצים
עבודה שנעשתה בלחץ של הנאצים בתנאים תת-אנושיים
מתוך: ילדה במלחמה
עבודת כפיים
1. עבודה הדורשת מאמץ פיסי, כנגד עבודה רוחנית. 2. עבודה שנעשית בידיים. מלאכות כמו: מסגרות, נגרות manual work (מילון ספיר).
מתוך: יגעת ומצאת – תאמין
עבודת משק
עבודה בשדה (פירות וירקות) ועבודה עם חיות המשק (פרות, כבשים ותרנגולים)
מתוך: הסיפור של סבתא רות
עבודת פרך
עבודה קשה מאוד שדורשת מאמצים רבים
מתוך: האיחוד
עבודת פרך
עבודה פרך היה שירות שההונגרים אילצו גברים יהודים להתלוות לצבא ההונגרי הנלחם באוקראינה, לחפור שוחות לבנות גשרים ולעתים לההרג תוך ביצוע משימה
מתוך: סיפור בית אבא והעלייה מטרנסילבניה
עברון
עֶבְרוֹן הוא קיבוץ ליד נהריה המשתייך לתנועת הקיבוץ הארצי. נקרא על שם היישוב המקראי עברון ששכן בנחלת שבט אשר. קיבוץ עברון הוקם ב-1936 על מגרש בן דונם ורבע בנהריה, על ידי קבוצה של כ-30 חברי השומר הצעיר. בעקבות המרד הערבי הגדול ננטש משק עין שרה בקרבת נהריה וחברי הקבוצה נתבקשו לאייש 35 דונם מהמקום כדי לשמור עליו. מייסדי הקיבוץ היו עולים מגרמניה, מפולין ומטרנסילבניה חברי השומר הצעיר. מאוחר יותר הצטרפו אליהם גם עולים מבולגריה. בראשית שנות ה-40 היה בסיס של הפלמ"ח ומקום מסתור למעפילים.
מתוך: האופניים היחידים בקיבוץ והשעון שעבר מדור לדור
עברון
עֶבְרוֹן, הוא קיבוץ ליד נהריה המשתייך לתנועת הקיבוץ הארצי. נקרא על שם היישוב המקראי עברון ששכן בנחלת שבט אשר. קיבוץ עברון הוקם ב-1936 על מגרש בן דונם ורבע בנהריה, על ידי קבוצה של כ-30 חברי השומר הצעיר‏. בעקבות המרד הערבי הגדול ננטש משק עין שרה בקרבת נהריה וחברי הקבוצה נתבקשו לאייש 35 דונם מהמקום כדי לשמור עליו.
מתוך: ילדותה של פלורה
עברייקה
מועדון חברתי וספורטיבי לילדים ומשפחות בקורדובה, ארגנטינה.
מתוך: מתרבות לתרבות