מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

סרטיפיקט
סרטיפיקט: כינוי לרשיון עלייה לארץ ישראל שניפק שלטון המנדט הבריטי. בעיקר הכוונה לרשיונות העלייה שניתנו למהגרים יהודים על פי מכסות שנקבעו בתקנות הספר הלבן.
מתוך: זכיתי לחיות בתקופה סוערת
סרטיפיקט
סֶרטִיפִיקָט (מאנגלית: Immigration certificate, מילולית: אשרת הגירה), היה הכינוי שניתן לאשרת העלייה לארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי. רישיון העלייה חולק על פי מכסות שנקבעו על ידי הבריטים במשא ומתן בינם לבין ההנהלה הציונית, בהסתמך על תקנות הספר הלבן הראשון. (ויקיפדיה)
מתוך: סיפור אהבה ישראלי
סרטיפיקט
אשרת הגירה. הכינוי שניתן לאשרת העלייה לארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי. רישיון העלייה חולק על פי מכסות שנקבעו על ידי הבריטים במשא ומתן בינם לבין ההנהלה הציונית, בהסתמך על תקנות הספר הלבן הראשון.
מתוך: מסע הזיכרונות מבית ההורים של סבתא תלמה
סרטיפיקט - אשרת מעבר
תעודת מעבר היא מסמך ממשלתי המאפשר כניסה למדינה: לתושב שאינו אזרח המדינה לתושב ארעי שאין בידו דרכון זר לאזרח המדינה, כתחליף לדרכון במקרים מיוחדים.
מתוך: המסע של פני, סבתא זמירה לפלשתינה
סרטיפיקט- תעודה, אישור עלייה לישראל בתקופת המנדט הבריטי.
תעודה, אישור עלייה לישראל בתקופת המנדט הבריטי. אשרת עלייה לארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי. רישיון העלייה חולק על פי מכסות שנקבעו על ידי הבריטים במשא ומתן בינם לבין ההנהלה הציונית, בהסתמך על תקנות הספר הלבן הראשון.
מתוך: איך הצלתי משפחה שלמה של יהודים?
סרטיפיקטים
סֶרטִיפִיקָט (מאנגלית: Immigration certificate, מילולית: אשרת הגירה), היה הכינוי שניתן לאשרת העלייה לארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי. רישיון העלייה חולק על פי מכסות שנקבעו על ידי הבריטים במשא ומתן בינם לבין ההנהלה הציונית, בהסתמך על תקנות הספר הלבן הראשון.
מתוך: העוצמה של סבתא
סרטיפיקטים
סרטיפיקטים- אישורי כניסה שניתנו לפליטים שרצו לעלות ארצה. בעלות הברית- המדינות שנלחמו בגרמנים במלחמת העולם השנייה
מתוך: אנחנו שרדו אמא לא