מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

זיכרון בסלון
זיכרון בסלון הוא מיזם הפועל לקיום ערבי זיכרון אלטרנטיבים בערב יום השואה. המיזם הוקם על ידי עדי אלטשולר ומספר צעירים בשנת 2011. מאז זיכרון בסלון אירגנו אלפי ערבי זיכרון שהתקיימו בבתים פרטיים. בערב יום השואה 2015 התקיימו יותר מ-1,500 אירועים בהם נכחו יותר עשרות אלפי אנשים בעיקר בישראל וגם במדינות רבות אחרות ברחבי העולם.
מתוך: ההישרדות שלי
זיכרון יעקב
זִכְרוֹן יַעֲקֹב היא מועצה מקומית במחוז חיפה בישראל. היא נוסדה כמושבה ב-6 בדצמבר 1882 בידי עולים חובבי ציון מרומניה, והייתה המושבה השלישית של אנשי העלייה הראשונה. המושבה יושבת על חוטם הכרמל, חלקו הדרומי של רכס הכרמל. היא הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1950. ויקיפדיה
מתוך: זיכרון יעקב בזיכרון שלי
זיכרון יעקב
זִכְרוֹן יַעֲקֹב היא מושבה לשעבר ומועצה מקומית במחוז חיפה בישראל. נוסדה ב-6 בדצמבר 1882 בידי עולים חובבי ציון מרומניה והייתה המושבה השלישית של אנשי העלייה הראשונה. המושבה יושבת על חוטם הכרמל שהוא חלקו הדרומי של רכס הכרמל. היא הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1950. ראש המועצה המקומית הוא אלי אבוטבול המכהן משנת 2003.
מתוך: דור רביעי למייסדי זיכרון יעקב מצד אימי
זיכרון מאיר
זיכרון מאיר היא השכונה השנייה בבני ברק, הממוקמת כיום במרכז העיר. מייסד השכונה הוא יעקב הלפרין
מתוך: ילדותו של נתן בפתח תקווה
זימבבואה
רפובליקת זימבבואה (באנגלית: Republic of Zimbabwe) היא מדינה ללא מוצא לים בחלקה הדרומי של יבשת אפריקה. היא גובלת במוזמביק במזרח, דרום אפריקה בדרום, בוטסואנה במערב וזמביה בצפון. המדינה היא המדינה היחידה בעולם הקרויה על שם אתר ארכאולוגי - זימבבואה הגדולה.
מתוך: הנווד היהודי – זימבבואה, קייפטאון, לונדון, ישראל
זימלנקה
מאורת זאבים, הפרטיזנים חיו במחפורות, בבורות
מתוך: מפגש עם השואה
זינגולה
שבלולי בצק קריספיים מהמטבח העיראקי המפורסם טבולים בסירופ סוכר מפנק - מתוקים שמתאימים מאוד לאירועי מימונה וחינה
מתוך: מוכר החטיפים שהפך לקבלן מצליח