מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

התעמלות בוקר
מושג זה לקוח מהשואה, שהיו מכריחים לצאת בקור הנורא ללא בגדים החוצה ו"לעשות" התעמלות בוקר. דבר זה הנאצים עשו כדי להתעלל ולהשפיל את היהודים.
מתוך: הקשר נותק וחודש – והשאר הסטוריה…
התעשייה האווירית
היא חברה ממשלתית ישראלית אשר מפתחת ומייצרת בעיקר מוצרים תעופתיים, מערכות חלל, מערכות ביטחוניות וצבאיות, ומוצרי אלקטרוניקה. התעשייה האווירית היא החברה הגדולה בישראל בתחום תעשיית המטוסים והחלל.
מתוך: סיפור חיי בקצרה
התעשייה האווירית
התעשייה האווירית לישראל בע"מ, או בקיצור: התעשייה האווירית, בראשי תיבות: תע"א (באנגלית: Israel Aerospace Industries; בראשי תיבות: IAI) היא חברה ממשלתית ישראלית אשר מפתחת ומייצרת בעיקר מוצרים תעופתיים, מערכות חלל, מערכות ביטחוניות וצבאיות, ומוצרי אלקטרוניקה. התעשייה האווירית היא החברה הגדולה בישראל בתחום תעשיית המטוסים והחלל.
מתוך: מסלול חיים של קיבוץ גלויות וחזרה לארץ האבות
התעשייה האווירית לישראל
התעשייה האווירית לישראל בע"מ, או בקיצור: התעשייה האווירית, בראשי תיבות: תע"א (באנגלית: israel aerospace industries בראשי תיבות: iai) היא חברה ממשלתית ישראלית אשר מפתחת ומייצרת בעיקר מוצרים תעופתיים, מערכות חלל, מערכות ביטחוניות וצבאיות, ומוצרי אלקטרוניקה. התעשייה האווירית היא החברה הגדולה בישראל בתחום תעשיית המטוסים והחלל. משרדיה ומתקניה של התעשייה האווירית נמצאים בחלקו המזרחי של נמל התעופה בן-גוריון על פני שטח של כ-2,000 דונם. בנוסף, קיימים מפעלים ביהוד, באשדוד, בבאר יעקב, בבאר שבע, בשדה התעופה עטרות וברמת הגולן. נכון לשנת 2012 מועסקים בחברה כ-16,500 עובדים, רובם מהנדסים, הנדסאים וטכנאים, בנוסף מועסקים עוד כ-3,400 עובדים מקומיים בחברות קשורות וחברות בת ברחבי העולם. הכנסות החברה הסתכמו בשנת 2015 בכ-3.7 מיליארד דולר.
מתוך: מאוזבקיסטן לנתניה
התעשייה האוירית לישראל.
חברה נוסדה בשנת 1953 על ידי אל שווימר, בסיועם ובעידודם של בן-גוריון ושמעון פרס, פעלה בהאנגר בלוד שנקרא "המכון הממשלתי לבדק מטוסים", ונודעה בשם "חברת בדק מטוסים". עיקר עיסוקה של החברה בשנותיה הראשונות היה עבודות תיקון ושירות למטוסי הבוכנה של חיל האוויר הישראלי. שווימר שימש המנכ"ל הראשון של התעשייה האווירית והתמיד בתפקידו זה במשך 24 שנים.[2] בשנת 1965 הפכה החברה מיחידת סמך לחברה בע"מ ובאותה שנה מונה מיכאל פירון ליו"ר החברה.[3] בעקבות מלחמת יום הכיפורים התרחב הייצור של התעשייה האווירית ומספר עובדיו עלה מ-13,500 ל-15,000.
מתוך: הסיפור של עמי והלווינים
התפוח לא נופל רחוק מהעץ
הבן דומה להוריו במראה בכישורים או בהתנהגות
מתוך: אהבה לחוף הים
התפילה לשלום המדינה
התפילה לשלום המדינה נאמרת אחרי קריאת התורה, כשרוצים להכניס את ספר התורה לארון הקודש.
מתוך: אבא נלקח למאסר
התפלה - התפלת מי ים
התפלה (או התפלת מים) היא תהליך הפרדה בין מים לחומרים המומסים בהם (מלחים ומינרלים), על מנת לקבל מים הראויים לשתייה או לחקלאות. המילה "התפלה" נגזרת מהמילה "תפל" - חסר טעם, מכיוון שהתהליך מסיר את מליחותם של המים.
מתוך: העלייה והתישבות בארץ
התפלת מי ים
מתקן התפלה בשיטת אוסמוזה הפוכה התפלה היא תהליך הפרדה בין מים לחומרים המומסים בהם על מנת לקבל מים הראויים לשתייה או לחקלאות. המילה "התפלה" נגזרת מהמילה "תפל" - חסר טעם, מכיוון שהתהליך מסיר את מליחותם של המים.
מתוך: קורות חייו של סבא מוטי פאר