מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

התנועה הרוויזיוניסטית, ז'בוטינסקי
ציונות רוויזיוניסטית הייתה אחד מן הזרמים בתנועה הציונית. זרם זה נוצר בשל דרישה ל"רוויזיה" - בחינה מחדש - של דרכי הפעולה של ההסתדרות הציונית העולמית בשנות ה-20 של המאה ה-20. מייסד הציונות הרוויזיוניסטית, הוגה הדעות המרכזי שלה והעומד בראשה, היה המנהיג הציוני זאב ז'בוטינסקי. (ויקיפדיה)
מתוך: סבתא סופיה
התנועה הרפורמית
זרם ביהדות זמננו אשר לפיו אין צורך לקבל את המסגרת ההלכתית כמגדירה בלעדית של הדת ושל אורח חיים יהודי. אלא כל קהילה וכל אדם בוחר את דרכו הדתית ואת הביטוי לחייו כיהודי תוך כדי לימוד, חיפוש אחרי משמעות וחיבור בין מסורת העבר וחיי ההווה.
מתוך: להיות שונה – להיות רבה
התניה
משהו שיכול להתקיים ובתנאי שמתמלאים כמה דברים.
מתוך: הספורט בחיי
התנכלויות
הִתְנַכְּלוּיּוֹת - הִתְנַכְּלוּת, רבים פגיעה באדם אחר מתוך כוונת זדון, לרוב מטינה או מעוינות; התעמרות
מתוך: סיפור העלייה של סבתא יפה
התעמלות בוקר
מושג זה לקוח מהשואה, שהיו מכריחים לצאת בקור הנורא ללא בגדים החוצה ו"לעשות" התעמלות בוקר. דבר זה הנאצים עשו כדי להתעלל ולהשפיל את היהודים.
מתוך: הקשר נותק וחודש – והשאר הסטוריה…
התעשייה האווירית
היא חברה ממשלתית ישראלית אשר מפתחת ומייצרת בעיקר מוצרים תעופתיים, מערכות חלל, מערכות ביטחוניות וצבאיות, ומוצרי אלקטרוניקה. התעשייה האווירית היא החברה הגדולה בישראל בתחום תעשיית המטוסים והחלל.
מתוך: סיפור חיי בקצרה
התעשייה האווירית
התעשייה האווירית לישראל בע"מ, או בקיצור: התעשייה האווירית, בראשי תיבות: תע"א (באנגלית: Israel Aerospace Industries; בראשי תיבות: IAI) היא חברה ממשלתית ישראלית אשר מפתחת ומייצרת בעיקר מוצרים תעופתיים, מערכות חלל, מערכות ביטחוניות וצבאיות, ומוצרי אלקטרוניקה. התעשייה האווירית היא החברה הגדולה בישראל בתחום תעשיית המטוסים והחלל.
מתוך: מסלול חיים של קיבוץ גלויות וחזרה לארץ האבות