מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

בת גלים
בת גלים היא שכונה במערב חיפה. ייחודה הוא בכך שהיא השכונה היחידה בחיפה, ואחת הבודדות בישראל, שבתיה נושקים לחוף הים. השכונה נמנית עם שכונות הגרעין הוותיקות של חיפה העברית. היא תוכננה לפי עקרונות עיר הגנים ובתיה הראשונים הם מתחילת שנות ה-20 של המאה ה-20. עד היום שולט בחלקה הוותיק קו בנייה נמוך, כשרבים מבתיה מוקפים עצי פרי. (ויקיפדיה)
מתוך: האהבות של סבתא רבקה זוהר
בת ים
בַּת יָם היא עיר במחוז תל אביב. הוקמה בשנת 1926 והוכרזה כעיר בשנת 1958. שטח השיפוט שלה הוא 8,280 דונם, ומתגוררים בה כ-130,000 תושבים. מבין ערי ישראל בת ים ממוקמת במקום ה-14 בגודל אוכלוסייתה ובמקום ה-55 בשטחה. מנתונים אלה עולה כי בת ים היא העיר הצפופה בישראל אחרי בני ברק וגבעתיים. העיר גובלת בראשון לציון מדרום, בחולון ממזרח וביפו מצפון.
מתוך: סיפורים מחיי סבתי אמה גרשון
בת ים
בת ים היא עיר במחוז תל אביב. היא הוכרזה כעיר בשנת 1958. שטח השיפוט שלה הוא 8,280 דונם, ומתגוררים בה כ-130,000 תושבים‏[1]. מבין ערי ישראל בת ים ממוקמת במקום ה-12 בגודל אוכלוסייתה ובמקום ה-55 בשטחה. מנתונים אלה עולה כי בת ים היא העיר הצפופה בישראל
מתוך: האהבה של סבא לסבתא
בת מצוה
הוא היום בו מגיעה נערה יהודייה לגיל 12 ומתחייבת בקיום מצוות. בהלכה בגיל 12 הבת מפסיקה להיחשב כקטנה. הכינוי בת מצווה משמש גם לאירוע שלפעמים נערך סמוך ליום ההולדת. בהלכה בגיל 12 הבת מפסיקה להיחשב כקטנה.
מתוך: השם ששינה את חיי
בת מצווה
בת מצווה הוא היום בו מציינת נערה יהודיה את הגעתה לגיל 12 בו היא מתחייבת בקיום מצוות.
מתוך: חגיגת בת מצווה ?
בת מצווה
היום בו מציינת נערה יהודיה את הגעתה לגיל 12 בו היא מתחייבת בקיום מצוות.
מתוך: אירוע מיוחד בחיי
בת מצווה
בת מצווה הוא היום בו מציינת נערה יהודייה את הגעתה לגיל 12 בו היא מתחייבת בקיום מצוות.
מתוך: בת מצווה של פעם
בת מצווה
בת מצווה הוא היום בו מגיעה נערה יהודייה לגיל 12 ומתחייבת בקיום מצוות. הכינוי בת מצווה משמש גם לאירוע שלפעמים נערך סמוך ליום ההולדת.
מתוך: "בת המצווה" שלי בצל ההפגזות
בת שלמה
בַּת שְׁלֹמֹה מושבה ברמות מנשה בשוליו הדרומיים של הר הכרמל, בקרבת המושבות זיכרון יעקב ובנימינה. המושבה בת שלמה הוקמה בשנת 1889 במימון הברון רוטשילד והיא קרויה על שם אמו של הברון רוטשילד, בטי דה רוטשילד, ואביה, סלומון (שלמה) מאיר רוטשילד‏[1]‏[2] מי שהיה הדוד (מצד אביו) וגם הסבא (מצד אמו) של הברון רוטשילד. השם "בת שלמה" נוצר בעקבות בתו של שלמה המלך שנישאה ל"בן אבינדב" אשר היה נציב נפת עין דור ההיסטורית שבשטחה שוכנת כיום המושבה‏.
מתוך: חמישה דורות בבת-שלמה
בתומי
בַּתוּמי (גאורגית: ბათუმი, עד שנת 1936 נקראה בַּטוּם) או בטומי היא עיר נמל לחוף הים השחור ברפובליקה האוטונומית אג'ריה שבגאורגיה, ומשמשת כבירתה. בתומי היא התחנה האחרונה בקו הרכבת הטרנס-קווקזי והיא נמצאת בקצה הסופי של צינור הנפט בקו-בתומי. העיר ממוקמת כ-20 קילומטרים מגבול גאורגיה-טורקיה. בסביבת בתומי ישנם מטעי הדרים ושדות תה. ענפי התעשייה בעיר הם זיקוק נפט, בניית ספינות, תעשיית המזון ותעשיית מנורות. בתומי הוכרזה כעיר בשנת 1878, עם סיפוחה לאימפריה הרוסית, ואוכלוסייתה מונה 160,000 איש.
מתוך: סבא שרת בצבא הרוסי – הצבא האדום
בתי הספר של אליאנס
בתי הספר של אליאנס שבאחד מהם למד סבי הם בתי ספר יהודים שהקימו ארגון מצרפת "כל ישאל חברים" בכל העולם מלפני 150 שנה כדי שהילדים היהודיים ילמדו מקצועות רחבים ולא רק תורה ( כמו חשבון, גאוגרפיה ,היסטוריה ,שפות, מדעים וכו'). בבתי ספר אלו למדו בשפה הצרפתית.
מתוך: מטנג'יר לארץ ישראל