מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

בררה
כשהם היו קוטפים תפוזים הם ניו ממיינים אותם ותפוז אחד לא היה טוב הם היו קוראים לו בררה אחר כך הפך למושג בשפה והשתמשו בזה גם להגדיר אנשים מוצב, מעוז זב היו עמדות של צה"ל לאורך תעלת סואץ.
מתוך: שלושת המלחמות
ברשאד
גטו הנמצא בחבל אוקראינה ברוסיה. ברשאד, היום בתחום אוקראינה. במלחמת העולם השנייה, היהודים הועברו לגטו, שהוקם בדרום העיר, ואליו נשלחו יהודים מרומניה, רובם מאזור בוקובינה. (כ-20,000 מגורשים). בהיכל השמות של יד ושם מעל 1000 דפי עד מן העיירה.
מתוך: בחזרה לישראל אחרי עשרים שנה בונצואלה
ברשאד
ברשאד, Bershad, Ukraine היא עיירה במחוז Vinnitsa, היום בתחום אוקראינה. בשנת 1900 מנתה האוכלוסיה היהודית בעיירה כ- 6600 נפשות [1] ובשנת 1926, מנתה האוכלוסיה היהודית 7016 תושבים. במלחמת העולם השנייה, היהודים הועברו לגטו, שהוקם בדרום העיר, ואליו נשלחו יהודים מרומניה, רובם מאזור בוקובינה. (כ-20,000 מגורשים). בהיכל השמות של יד ושם מעל 1000 דפי עד מן העיירה.
מתוך: ילדותה של פולינה גולדין
ברשד
היא עיר קטנה במחוז ויניצה שבאוקראינה, בה התקיימה עד השואה קהילה יהודית גדולה. בראשית ספטמבר 1941 סופחה ברשד לטרנסניסטריה שבשלטון רומניה. באותו חודש הוקם בעיר גטו. הגטו לא הוקף בגדר, אך היציאה ממנו נאסרה, ולעוברים על האיסור היה צפוי עונש מוות.
מתוך: נישואים וזיכרונות של אנה ויצחק
ברשד
עיירה באוקריאנה בה היה גטו. ברשד (באוקראינית: Бершадь; בפולנית: Berszad) היא עיר קטנה במחוז ויניצה שבאוקראינה, בה התקיימה עד השואה קהילה יהודית גדולה.
מתוך: ילדות קשה – זכרונות מגטו ברשד
בשישה
בסיסה (בערבית: بسيسة, תעתיק: בסיסה. עם זאת, ביהדות תוניסיה: בשישא; ביהדות ג'רבה: פשישא,) היא תערובת הנאכלת במדינות לוב תוניסיה ואלג'יר. התערובת מכילה גרגרי חיטה או שעורה קלויים וטחונים, בתוספת שקדים ותמרים. לתערובת מוסיפים סוכר ותבלינים לפי העדפה אישית, ביניהם כרוויה תרבותית, כוסברה, זעתר ועוד. בעת האכילה, מוסיפים לתערובת שמן, חלב או מים. ביהדות לוב ותוניסיה, ליל ראש חודש ניסן מכונה ליל הבסיסה, על שם מנהג הנערך בו, בו מערבים בסיסה ואוכלים ממנה. את התערובת מכינים מראש, ובעת הטקס מוסיפים לה שמן, ומים לפי הצורך. בזמן שפיכת השמן מערבבים בעזרת מפתח הדירה של בעל הבית.
מתוך: סיפור העלייה המופלא של סבתא מלכה מתוניסיה
בשישה
מאכל סמלי יהודי-טריפוליטאי ותוניסאי. בראש חודש ניסן אוכלים גרגרי חיטה (ויש הטוענים גם שעורה( קלויים וטחונים בתוספת של זרעי תבלין שונים כגון קימל וכוסברה, שקדים, תמרים וכדומה, המעורבבים עם שמן.
מתוך: חוויות ילדות במושב שרשרת